TÄHELEPANU - SOOVID JALKA EM 2024? See on jalka EM 2021 leht. Kui soovid siseneda 2024. aasta EM lehele, siis külasta Jalka EM 2024 lehte.

D-ALAGRUPI TULEMUSED: Horvaatia võitis grupi, Türgi tagasi mängus

D-ALAGRUPI TULEMUSED: mõlemad favoriidid osutusid kaotajateks, Türgi tagasi mängus

SELGUSID 2016. AASTA JALGPALLI EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSTE D-ALAGRUPI TULEMUSED. VASTAMISI OLID TÜRGI VS TŠEHHI NING HISPAANIA VS HORVAATIA.

HISPAANIA VS HORVAATIA

Kihlveokontorite arvates oli Hispaania favoriit, pakkudes võidule 2.02 koefitsienti, viigile 3.05 ning Horvaatia võidule 4.95 koefitsiente.

8. minutil lõigi Morata värava, viies hispaanlased 1:0 juhtima. Vahetult enne poolajale minekut, 45. minutil viigistas Horvaatia mängija Kalinic seisu.

See ei jäänud mängu viimaseks väravaks. Sarnaselt eelmisele poolajale kruviti pinge tippu ka teise poolaja lõpus, kui 87. minutil lennutati taaskord pall Hispaania väravasse ning Horvaatia võidab mängu 2:1. Värava autoriks Perisic.

Horvaatia tabeliseisuks seitse ning Hispaanial vasuta panna kuus punkti, mis tähendab, et D-alagrupi võitis Horvaatia ja teiseks jäi Hispaania.

TŠEHHI VS TÜRGI

Kindlasti üks oodatuimaid mänge, kus mõlemad meeskonnad vajasid edasisaamiseks võitu ja seega oli oodata väga lahtist jalgpalli. Selles fännid pettuma ei pidanud. Põnevust jätkus mängu viimaste minutiteni ning oli näha, et mõlemad koondised andsid endast maksimumi.

Tšehhit peeti mängus favoriidiks, sest Türgi oli kogu 2016. aasta EM-i näidanud väga kehva mängu ja kesiseid tulemusi, aga selle mänguga tõestati, et meeskond ei ole roostes. Juba 10. minutil sai Murak jala valgeks, vormistades väravaks Emre Morilt saadud söödu.

Mängu teise ja ühtlasi ka viimase värava lööb Türgi, mis tähendab Tšehhile valusat kaotust ja EM-ilt lahkumist. Tšehhile antava kirstunaela värava autoriks oli Ozan Tufan.

KOKKUVÕTE

Tšehhi kaotus tähendab Türgile potentsiaalset võimalust jõuda alagrupist edasi. Selleks ei tohi juhtuda ühte kolmest olukorrast: Ungari ei tohi võita Portugali, Rootsi ei tohi võita Belgiat ning Iirimaa ei tohi võita Itaaliat.

Kui üks neist koondidest lahkub homme areenilt võitjana, siis peavad türklased on kompsud kokku pakkima ning lendama kodumaale haavu lakkuma. Homsed mängud leiad SIIT ning alagruppide tulemused SIIT.

D-ALAGRUPI MÄNGUD, VASTASED JA TULEMUSED

[table colalign=”RIGHT|CENTER|CENTER|CENTER|CENTER|CENTER|LEFT”] RIIK, VÕITE, VIIKE, KAOTUSI, VÄRAVATE VAHE, PUNKTE, KOHT
HORVAATIA, 2, 1, 0, 5:3, 7, 1. KOHT
HISPAANIA, 2, 0, 1, 5:2, 6, 2. KOHT
TÜRGI, 1, 0, 2, 2:4, 3, 3. KOHT
TŠEHHI, 0, 1, 2, 2:5, 1, 4. KOHT