Esimene oma alagrupi kolmandalt kohalt edasipääsenu on Šveits

2020 EURO turniiril osaleb 24 koondist kuues erinevas alagrupis. Iga alagrupi kaks enim punkte kogunud mängijat pääsevad kaheksandikfinaali. Lisaks pääseb kaheksandikfinaali ka neli parimat alagruppide kolmandat kohta.

Iga alagrupis kolmanda koha saanud koondised reastatakse punktide alusel, kellest neli enim punkte kogunud meeskonda saavad edasi ja kaks kehvema punktisummaga meeskonda peavad lahkuma.

Hetkel on alagruppide viimased mängud täpselt poole peal. Kuuest alagrupist on lõplikud tulemused selgunud kolmes ning kolm gruppi on veel lahtised, aga siiski saab öelda, et kindlalt on edasi pääsenud Šveits.

Šveits, Ukraina ja Soome on oma alagruppide kolmandad. Soomel ja Ukrainal on kolm punkti ning Šveitsil neli. Kuna kuuest alagrupist saab edasi neli, siis Šveits on kindlustanud kolmandatest kohtadest koha nelja parima hulgas ning seega saab edasi.

Jalka EM 2020 kolmandad kohad

Kolmandad kohad koos punktide ja väravate vahega pärast kolme alagrupi lõpumänge:

  • ŠVEITS: 4 punkti, väravate vahe -1
  • PORTUGAL: 3 punkti, väravate vahe +1
  • UKRAINA: 3 punkti väravate vahe -1
  • SOOME: 3 punkti, väravate vahe -2
  • HISPAANIA: 2 punkti, väravate vahe 0
  • HORVAATIA: 1 punkt, väravate vahe -1

Kolmandad kohad on hetke tabeliseisude põhjal. Kokku saab kolmandatest kohtadest edasi 4 koondist, kellel on kõige rohkem punkte. Kui punktide arv on sama, võrreldakse väravate vahet.

  • SINISEGA MÄRGISTATUD: Sinisega märgistatud on kindlalt jõudnud nelja parima kolmanda koha hulka ning osalevad kaheksandikfinaalis. Lõplik positsioon (1-4) selgub kui kõik alagrupimängud on mängitud. 
  • ROHELISEGA MÄRGISTATUD: Rohelisega märgistatud on kõik oma mängud ära mänginud ning asuvad oma alagrupi tabelis kolmandal kohal. Nende punktide arv ja väravate vahe enam ei muutu.
  • RASVASEGA MÄRGISTATUD:  Neil koondistel on veel viimane mäng ees ning hetketulemusega asuvad oma alagrupi tabelis kolmandal kohal. Nende punktide arv ja väravate vahe võib muutuda.

Lisaks Šveitsile on edasi saanud ka A-, B – ja C-alagrupi esimesed ja teised kohad, milledeks on Itaalia, Wales, Belgia, Taani, Holland ja Austria. Kõik kaheksandikfinaali edasijõudnud koondised leiad meie turniiritabelist.

You may also like...